Çankırı-kırıkkale Yolunda Heyelan Tehlikesi
 

ÇANKIRI-KIRIKKALE YOLUNDA HEYELAN TEHLİKESİ

Yayın Tarihi : 04/06/2017 - 18:19
Çankırı-kırıkkale Yolunda Heyelan Tehlikesi
Çankırı-kırıkkale Yolunda Heyelan Tehlikesi
Çankırı-kırıkkale Yolunda Heyelan Tehlikesi
Çankırı-kırıkkale Yolunda Heyelan Tehlikesi

Çankırı-Kırıkkale Karayolunun ilçemiz Gökdere Mahallesi hudutlatında yer kısmında heyalan nedeniyle kayma yaşanıyor. Yetkililer tarafından düzenli olarak dolgu yapılan alana bir an önce kesin çözüm bulunmasını talep ediyoruz. Yol geçen araçlar için tehlike arz ediyor. 

Diğer yandan Kırıkkale Çankırı Karayolunda bölünmüş yol çalışmaları vardiyalı çalışma esasına göre devam ediyor. Yol yapım çalışmaları nedeniyle bölünmüş yolun her iki yönünde ve muhtelif kesimlerde ulaşım tek şeritten (bazı kesimlerde sağ şerit, bazı kesimlerde sol şerit kapatılmaktadır.) kontrollü olarak sağlanmaktadır. Kırıkkale Çankırı Karayolunun Kırıkkale Hudutları içerisinde kalan kısmı daha önce tamamlanmasına rağmen Ankara Hudutların başladığı yerden Kalecik şehir merkezi yol ayrımına kadar olan yaklaşık 15 ila 18 Km yolun yapımı henüz tamamlanamadı. Son iki yıldır hızla süren çalışmalar neticesinde tamamlanması bekleniyor. Yol yapım çalışmaların uzamasında zorlu arazi koşullarının etkili olduğu tahmin ediliyor. Yapımı devam eden Karayolu üzerinde Kızılırmak ve tren yoluna kesişen noktalara köprülerin yapılması planlanıyor. Ayrıca yolun bazı kısımlarında çökme ve kayma yaşanması muhtemel alanların ve arazilerin tıraşlanması işlemleri devam ediyor. Kırıkkale Çankırı Kara yolunun bir an önce çalışmalarının tamamlanarak kamunun kullanımına sunulmasını, yaşanan yol yapım çalışmaları sırasında sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uyarak yavaş gitmesi ve daha dikkatli davranmaları gerekmektedir.1566 kez görüntülendi.

Rastgele Haber;


 
Sayfa Etiketleri : Kalecik haber, Kalecik Kaymakamlığı , Kalecik Belediyesi, Kalecik Karası Üzüm Şarabı, kalecik tarihi yerler, develioğlu köprüsü, kalecik kalesi, kalecik ayvası, kalecik üzümü, kalecik karası, karahan konağı, kalecik hamamı, kalecik şehsuvar cami, kalecik tabakhane camii, kalecik kızılırmak, incirlik parkı, kalecik kültürü, ekonomisi, yerel insanları, kalecik ekmeği, kalecik kasnak böreği, kalecik cevizli çöreği, belediye başkanı nevzat şahin, kalecik un, kalecik yem ,kalecik devlet hastanei, kalecik müftülüğü,kalecik sydv vakfı, kalecik milli eğitim müdürlüğü, Kalecik Haber, Cep Haber , Mobil Haber, Olay Var, Sitenek Ekle Kodu Html Kodu, Kalecik Adına Aradığın Herşey Burada