Gelenekten Gelecek'e Kalecik Un
 

GELENEKTEN GELECEK'E KALECİK UN

Yayın Tarihi : 27/03/2016 - 16:21
Gelenekten Gelecek'e Kalecik Un

GELENETEN GELECEĞE KALECİK UN

Un deyince ilk akla gelen markalardan birine sahip olan Kalecik un Hasan Hüseyin Uyanık ve Seyit Mehmet Uyanık kardeşler tarafından 1980 yılında kurulmuştur.

1980 yılında 600.000 lira’lık bir yatırımla başlayan serüven her yıl artan gelişim ile bugün 7000 metrekarelik bir fabrika, %6’lık bir Pazar payı ile devam ediyor. Kalecik un İlk kurulduğunda 40 ton günlük üretimi bugün 300 ton seviyesine ulaşmıştır. İsmini aldığı Ankara’nın Kalecik ilçesinde kurulu olan fabrikada un ve irmik üretimi ile nişasta paketlenmesi, depolanması ve satışı yapılmaktadır. Kalecik Un hammadde olarak Anadolu’nun en kaliteli buğdayları ile ithal edilen nitelikli buğdayları kullanmakta ve bunları Türk damak zevkine göre harmanlayarak paketlemektedir.

Fabrikada 6 adet çelik dik silo ile 15.000 ton ve 30 adet beton dik silo ile 3.000 ton buğday, 20 adet dik silo ile toplam 2.000 ton un ve yeterince yan ürün depolama kapasitesine sahiptir. Tüm silolar hassas dozajlama sistemleri ile donatılmıştır ve üretim paketlemeye istenen miktarlarda ürün aktarma özelliğine sahiptir. Ayrıca fabrika, 45.000 ton buğday depolayacak kapasitede 3.000 metrekare kapalı yatay ek depolara sahiptir.

Kalecik Un Web Sayfası1344 kez görüntülendi.

Rastgele Haber;


 
Sayfa Etiketleri : Kalecik haber, Kalecik Kaymakamlığı , Kalecik Belediyesi, Kalecik Karası Üzüm Şarabı, kalecik tarihi yerler, develioğlu köprüsü, kalecik kalesi, kalecik ayvası, kalecik üzümü, kalecik karası, karahan konağı, kalecik hamamı, kalecik şehsuvar cami, kalecik tabakhane camii, kalecik kızılırmak, incirlik parkı, kalecik kültürü, ekonomisi, yerel insanları, kalecik ekmeği, kalecik kasnak böreği, kalecik cevizli çöreği, belediye başkanı nevzat şahin, kalecik un, kalecik yem ,kalecik devlet hastanei, kalecik müftülüğü,kalecik sydv vakfı, kalecik milli eğitim müdürlüğü, Kalecik Haber, Cep Haber , Mobil Haber, Olay Var, Sitenek Ekle Kodu Html Kodu, Kalecik Adına Aradığın Herşey Burada