Kalecik Haber Logo

Kalecik Haber Arşivi

Haber Ana Resim

KALECİK’E AJANS DESTEĞİ

Yayın Tarihi : 22/09/2018 - 17:56

Ankara Kalkınma Ajansının 2018 Yılı Yerel Ürün Ticarileştirme Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve Kalecik Belediyesi tarafından yürütülen “Elinin Hamuruyla” projesi için sözleşme 18 Eylül 2018 tarihinde imzalandı.

Projeye ait sözleşme Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ile Kalecik Belediye Başkanı Filiz Ulusoy tarafından imzalandı. Projede, Kalecik’in tarihi, kültürel ve doğal mirasını korumak ve yaşatmak, yöresel ürünlerin ticaretini yaygınlaştırmak ve katma değer sağlamak, turizm sektörüne kazandırmak, bu değerlerin istihdam olanaklarını oluşturmalarını sağlamak bu sayede köyden kente göçü engellemek ve ilçe ekonomisinin rekabetçi bir yapıya kavuşmasını sağlamak amaçlanıyor. Bu kapsamda,  yöreye özgü ‘Kalecik Ekmeği’nin ve ‘Kalecik Çöreği’nin ticarileştirilmesi sağlanacak. Toplam bütçesi 507 bin TL olan projede, yöresel ve tarihi değerlerini barındıran köy fırınları inşa edilerek gıda standartlarına uygun üretim, tanıtım ve pazarlama sistemleri geliştirilecek ve uygulanacak. Ayrıca, üretim, pazarlama ve dış ticaret konularında gerekli eğitimler ve sertifikasyon sistemleri hayata geçirilecek. Proje kapsamında gerçekleştirilecek festival gibi etkinlikler ile kırsal turizme destek sağlanması da hedefleniyor. 

Ankara Kalkınma Ajansı web sayfasından alıntıdır.


Kalecik’e Ajans Desteği
Kalecik’e Ajans Desteği
Kalecik’e Ajans Desteği

1248 kez görüntülendi.

Rastgele Haber;Sayfa Etiketleri : Kalecik haber, Kalecik Kaymakamlığı , Kalecik Belediyesi, Kalecik Karası Üzüm Şarabı, kalecik tarihi yerler, develioğlu köprüsü, kalecik kalesi, kalecik ayvası, kalecik üzümü, kalecik karası, karahan konağı, kalecik hamamı, kalecik şehsuvar cami, kalecik tabakhane camii, kalecik kızılırmak, incirlik parkı, kalecik kültürü, ekonomisi, yerel insanları, kalecik ekmeği, kalecik kasnak böreği, kalecik cevizli çöreği, belediye başkanı nevzat şahin, kalecik un, kalecik yem ,kalecik devlet hastanei, kalecik müftülüğü,kalecik sydv vakfı, kalecik milli eğitim müdürlüğü, Kalecik Haber, Cep Haber , Mobil Haber, Olay Var, Sitenek Ekle Kodu Html Kodu, Kalecik Adına Aradığın Herşey Burada

Kalecik Haberi Begenmeyi Unutmayın?


2014 / Kalecik Haber
Kalecik'e Dair Her Şey / KALECİK HABER
| Ana Sayfa | Foto Galeri | Hakkımızda | Matbu Formlar | Kalecik | İlanlar |Köşe Yazı | İletişim |
Sitemizde şu an 3 online ziyaretçi bulunmaktadır. Sitemiz bugün 10, toplamda ise 123274 kişi tarafıdan ziyaret edilmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.