Kalecik Haber Logo

Kalecik Haber Arşivi

Haber Ana Resim

KALECİK ALTINTAŞ MAHALLESİ SÜLÜKLÜ GÖL

Yayın Tarihi : 10/04/2016 - 21:55

sülük tedavisinin faydaları zararları

Sülük tedavisi hangi hastalığa ve rahatsızlığa iyi gelir

Bir çok insan sülükleri tiksindirici bulur. Isırılma korkusu içgüdüsel bir harekettir. Ancak sülük tedavisi Peygamber Efendimiz tarafından da sıklıkla uygulanmış ve uygulanması tavsiye edilmiş bir tedavi yoludur. sülüklerin tıpta kullanım alanları çok merak edilen bir konudur. Ancak günlük hayatta sülüğün zararları sanki faydalarından daha fazlaymış gibi algılanmaktadır. Bu yazıyı okuduktan sonra sülüğün tıpta kullanım alanları yanında sülük tedavisinin zararları nın ne kadar az olduğunu görecek ve sizler de bir an önce sülüğün faydalarından faydalanmak isteyecektir. sülüklerin tıp alanındaki faydaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz

Sülük tedavisi nedir : Sülük tedavisi sırasında 10-15 ml (diğer ifadeyle gram) kan kaybı olmaktadır. Sülükler vücutlarının 4-5 katı ağırlığı kadar kan tüketebilirler. Genellikle sülük tedavisinde 10 adetten fazla sülük kullanılmaz ve vücuttan çıkan kan miktarı 150 gram kadardır. Bu miktar, kan bağışı sırasında verilen kanın yarısı kadardır.Sülük tedavisi korkutucu gibi gelse de aslında görüntüsü haricinde hiç bir kötü yanı yoktur. Sinek ısırığı kadar ağrı yapar. Sülüğün ağzında bulunan bir takım kimyasal enzimler, ağrı giderici ve kanın pıhtılaşmasını önleyici vazife görürler.

Sülük tedavisinin faydaları nelerdir : Sülük tedavisinin en önemli faydası, kirli kanı emerek vücudu toksinlerden arındırması ve kan dolaşımını teşvik ederek hızlandırmasıdır. Sülüğün ağzında bulunan pıhtılamayı önleyici enzimler kanın sürekli devir daim yapmasına yardımcı olur.

Sülük tedavisi hangi hastalıklara iyi gelir : Sülüğün tıpta kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Sülükle tedavi edilen rahatsızlıklar genelde kan hastalıklarıdır. Sülük tedavisi kan dolaşımını artırdığı ve detoks vazifesi gördüğü için kan dolaşımı rahatsızlıkları için ideal bir tedavi yoludur. Sülük tedavisi varis rahatsızlığı için sıkıkla kullanılır. Ancak sülük tedavisinin faydalı olduğu tek rahatsızlık ayaklarda görülen varisler değildir.

Sülük tedavisinin faydaları ve yararları olduğu diğer hastalıklar : Thromboz, kramp damar krampları, basur hemoroid rahtsızlığı, kalp enfarktüsü, darbe sonucu kan birikmesi, Romatizma hastalıkları, damar sertleşmesi ve tıkanması, diş eti hastalıkları, diş çürümesi, kas ağrıları ya da kas yaralanması.

sülüğün cilde faydaları : sülükle cilt tedavisi, sülük tedavisi sporcularda kaslarda kan birikmesi vakalarında ilaç veya diğer tedavi yöntemlerinden daha fazla olumlu sonuçlar vermektedir. Ayrıca organ ve doku nakillerinde nakledilen bağ doku veya yağ dokusunun kan dolaşımını sağlamak için sülük tedavisi tavsiye edilmektedir. Sülük tedavisi neden bazı tıbbi tedavi yöntemlerine nazaran daha fazla tercih edilmektedir. Bazı durumlarda sülük tedavisi tıbbi tedavi yöntemlerine açık bir üstünlük sergilemektedir. Geleneksel tıbbın iyileştiremediği bir çok hastalık alternatif yöntem olarak sülüğün tıpta kullanımı ve faydalarına olanak sağlamaktadır.

Sülük tedavisi nasıl yapılır

- Sülükle tedavinin yapılışı

- Ellerimizi sabunla yıkarız.

- Plastik eldivenleri takarız.

- Tedavi edilecek olan bölgeyi tuzlu su emilmiş steril gazlı bez ile veya pamukla sileriz.

- Cımbızla sülükleri tedavi edilecek bölgeye yerleştiririz.

- Sülüğün iri baş kısmı tedavi edilecek bölgeye gelecek şekilde koyarız. Sülük kendisi en uygun bölgeyi hisleri ile bulur ve kan emme sürecine başlar.

- Gerekirse bir veya birkaç sülük daha ekleriz.

- Sülükler iyice kanla şişesiye kadar 10 – 20 dakika bekleriz. Genellikle sülükler doyunca kendiliğinden deriyi bırakırlar. Şayet bırakmazlarsa hafifçe tuz uygulaması yaparız. Sülükler tuzu hiç sevmezler.

Sülükler hangi kişilerde tedaviyi olumsuz etkiler

- cildi soğuk olan kişilerde

- Sigara içenlerde

- parfüm kullananlarda

- yaşlı insanlarda

- Sülük tedavisinden şifa bekliyorsanız cildi ısıtmalı ve kokulardan parfüm esans gibi değişik koku salan maddelerden temizlemelisiniz. Ayrıca bazen cildi hafifçe iğne ile delerek bir toplu iğne başı kan çıkartmak, sülükleri ikna edebilmektedir.

Sülük tedavisinin zararları ve yan etkileri nelerdir : Sülük tedavisi doğru uygulandığında yan etki ve zarar oluşturması imkansızdır. Ufak bir ısırık acısı haricinde hiç bir yan etkisi ve korkulacak yanı olmayan sülük tedavisi, sinek ısırığının acısından daha fazla bir ağrı ve sızıya sebep olmaz.

Metin Kısımları Şifali Bitkiler Web Sayfasından Altıntıdır.

Resimler Altıntaş Derneği Web Sayfasından Alıntıdır.


Kalecik Altıntaş Mahallesi Sülüklü Göl
Kalecik Altıntaş Mahallesi Sülüklü Göl
Kalecik Altıntaş Mahallesi Sülüklü Göl
Kalecik Altıntaş Mahallesi Sülüklü Göl
Kalecik Altıntaş Mahallesi Sülüklü Göl

1819 kez görüntülendi.

Rastgele Haber;Sayfa Etiketleri : Kalecik haber, Kalecik Kaymakamlığı , Kalecik Belediyesi, Kalecik Karası Üzüm Şarabı, kalecik tarihi yerler, develioğlu köprüsü, kalecik kalesi, kalecik ayvası, kalecik üzümü, kalecik karası, karahan konağı, kalecik hamamı, kalecik şehsuvar cami, kalecik tabakhane camii, kalecik kızılırmak, incirlik parkı, kalecik kültürü, ekonomisi, yerel insanları, kalecik ekmeği, kalecik kasnak böreği, kalecik cevizli çöreği, belediye başkanı nevzat şahin, kalecik un, kalecik yem ,kalecik devlet hastanei, kalecik müftülüğü,kalecik sydv vakfı, kalecik milli eğitim müdürlüğü, Kalecik Haber, Cep Haber , Mobil Haber, Olay Var, Sitenek Ekle Kodu Html Kodu, Kalecik Adına Aradığın Herşey Burada

Kalecik Haberi Begenmeyi Unutmayın?


2014 / Kalecik Haber
Kalecik'e Dair Her Şey / KALECİK HABER
| Ana Sayfa | Foto Galeri | Hakkımızda | Matbu Formlar | Kalecik | İlanlar |Köşe Yazı | İletişim |
Sitemizde şu an 3 online ziyaretçi bulunmaktadır. Sitemiz bugün 38, toplamda ise 123276 kişi tarafıdan ziyaret edilmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.