Kalecik Haber Logo

Kalecik Haber Arşivi

Haber Ana Resim

KALECİK AVRUPA GEMİSİNDE PROJESİ TAMAMLANDI

Yayın Tarihi : 21/08/2019 - 08:32

2018 teklif çağrısı döneminde Kalecik ŞEHİT Mehmet Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak başvurmuş olduğumuz ‘KALECİK AVRUPA GEMİSİNDE‘’ isimli ve 2018-1-TR01-KA102-051024 numaralı ERASMUS+ KA102 kapsamındaki projemiz Türk Ulusal Ajans’ı tarafından hibe almaya hak kazanmıştır. 01.08.2018-31.07.2019 tarihleri arasında hayata geçirdiğimiz projemiz kapsamında 2 ana yurtdışı staj faaliyeti düzenlenmiştir. İlk hareketliliğimiz okulumuz bilişim teknolojileri alanından 10 öğrenci ve 2 refakatçi öğretmenimizin katılımı ile Polonya’da Aviva Poland – Vocational Training-kurumu ev sahipliğinde 14.04.2019-27.04.2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen  C SHARP FORM VERİTABANI UYGULAMALARI stajıdır. İkinci hareketliliğimiz ise okulumuz çocuk gelişimi alanından 10 öğrenci ve 2 refakatçi öğretmenimizin katılımı ile 26.05.2019-08.06.2019 tarihleri arasında Romanya’da GRADANITA BLUE BELL SRL Kurumu ev sahipliğinde gerçekleştirilen ERKEN ÇOCUKLUK DÖNEMİNDE DUYU BÜTÜNLEME AKTİVİTELERİ stajıdır. Katılımcı öğrencilerimiz Bilişim Teknolojisi ve Çocuk Gelişimi alanlarında okuyan 10 ve 11. sınıf öğrencilerdir.

Bilişim teknolojileri alan öğrencilerimiz .net kütüphanesi ile entegre edilerek tüm dillerle ortak platformda programlanabilen nesne yönelimli bir yazılım dili olan C# (CSharp) programlama dilinde uygulamalar yapmış ve edindikleri bilgi ve beceriler ile gelecekte işletmelerin ihtiyaç duyduğu nitelikli birer yazılımcı olma yolunda ilerlemişlerdir.

Çocuk gelişimi alan öğrencilerimiz çocuğun motor becerilerinin gelişimi, vücut farkındalığı, el göz koordinasyonu sağlama,  konuşma,  dikkat,  günlük yaşam aktiviteleri, davranış ve akademik başarısı üzerinde pozitif etkilere sahip olan duyu bütünleme aktiviteleri konulu staj programı çerçevesinde gelecekte mesleklerinde klasik yöntemlerin dışında öğrencilerini yeni geliştirilen yaklaşımlarla destekleyebilecek bilgi ve becerileri gerçek iş ortamlarında kazanma fırsatı bulmuştur.

Projemiz kapsamında Romanya ve Polonya’da gerçekleştirilen hareketlilikler öğrencilerimizi mesleki açıdan olduğu kadar sosyal, kültürel ve dilsel açıdan da desteklemiş; öğrencilerimize Avrupa kültürünü benimsetmiş , farklı kültürler ile etkileşime girerek vizyonlarını geliştirme fırsatı sunmuştur.


Kalecik Avrupa Gemisinde Projesi Tamamlandı
Kalecik Avrupa Gemisinde Projesi Tamamlandı
Kalecik Avrupa Gemisinde Projesi Tamamlandı
Kalecik Avrupa Gemisinde Projesi Tamamlandı
Kalecik Avrupa Gemisinde Projesi Tamamlandı
Kalecik Avrupa Gemisinde Projesi Tamamlandı
Kalecik Avrupa Gemisinde Projesi Tamamlandı
Kalecik Avrupa Gemisinde Projesi Tamamlandı

2012 kez görüntülendi.

Rastgele Haber;Sayfa Etiketleri : Kalecik haber, Kalecik Kaymakamlığı , Kalecik Belediyesi, Kalecik Karası Üzüm Şarabı, kalecik tarihi yerler, develioğlu köprüsü, kalecik kalesi, kalecik ayvası, kalecik üzümü, kalecik karası, karahan konağı, kalecik hamamı, kalecik şehsuvar cami, kalecik tabakhane camii, kalecik kızılırmak, incirlik parkı, kalecik kültürü, ekonomisi, yerel insanları, kalecik ekmeği, kalecik kasnak böreği, kalecik cevizli çöreği, belediye başkanı nevzat şahin, kalecik un, kalecik yem ,kalecik devlet hastanei, kalecik müftülüğü,kalecik sydv vakfı, kalecik milli eğitim müdürlüğü, Kalecik Haber, Cep Haber , Mobil Haber, Olay Var, Sitenek Ekle Kodu Html Kodu, Kalecik Adına Aradığın Herşey Burada

Kalecik Haberi Begenmeyi Unutmayın?


2014 / Kalecik Haber
Kalecik'e Dair Her Şey / KALECİK HABER
| Ana Sayfa | Foto Galeri | Hakkımızda | Matbu Formlar | Kalecik | İlanlar |Köşe Yazı | İletişim |
Sitemizde şu an 2 online ziyaretçi bulunmaktadır. Sitemiz bugün 367, toplamda ise 124003 kişi tarafıdan ziyaret edilmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.