Kalecik Haber Logo

Kalecik Haber Arşivi

Haber Ana Resim

KALECİK AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU ÜRÜNLERİ

Yayın Tarihi : 28/05/2016 - 20:28

İlçemizde, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğüne bağlı Açık Ceza İnfaz Kurumunda üretilen ürünlere yoğun ilgi var. Kalecik Markası ile üretilen Yoğurt, Yumurta, Peynir, Tereyağ, Ayran gibi ürünler hem ilçemiz merkezinde bulunan satış büfesi ve araçlar ile başka illerde perakende olarak satışa sunuluyor.

KALECİK AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU İŞYURDU MÜDÜRLÜĞÜ SÜT ve SÜT ÜRÜNLERİ ATÖLYESİ

Kurumumuz da Süt ürünleri Atölyesi 1994 yılında 3 ton süt işleme kapasiteli yapılmış olup yıllar içerisinde gelişen teknoloji karşısında uyum sağlayabilmesi için çeşitli modernizasyonlara tabi tutulmuştur. Yeni Yapılan ihale sonucunda alınacak yeni makine ve ekipmanlar ile kurumumuzun Süt ve Süt Ürünleri Atölyesinde üretimimize yeni çeşitler kazandırılacaktır.Halen çeşitli gramajlarda yoğurt, kültürlü beyaz peynir, tereyağı pastörize süt üretimi devam etmekteyken, yeni yapılan ihale ile alımı yapılacak yeni makine ve ekipmanların kullanıma alınmasıyla 200 ml’lik bardak ayran ve 200 gr’lık homojenize kase yoğurt üretimi yapılacaktır.

KALECİK AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU İŞYURDU MÜDÜRLÜĞÜ YUMURTA ve TAVUKÇULUK ATÖLYESİ

Tavuk atölyeleri de Süt ürünleri atölyeleri gibi 1994 yılında kurulmuştur. Kurumumuz bünyesinde 2 adet 9600 adet kapasiteli yumurta kümesi bulunmaktadır. Bu kümeslerde 3 personelle 14 hükümlü çalıştırılmaktadır. Üretim aralıksız devam etmektedir. Yumurta tavuk kümeslerinden A tavuk Atölyesi bünyesinde bulunan ve ekonomik ömrünü tamamlayan California tipi kafes sistemi kaldırılarak. Hayvan refahına uygun modern kafes sistemiyle değiştirilecektir. Böylece birim alanda daha fazla hayvan barındırılarak, daha fazla ve kaliteli ürün elde edilmiş olacaktır.

Bilgi ve Resimler Kalecik Ceza İnfaz Kurumu Web Sayfasından alıntıdır.


Kalecik Açık Ceza İnfaz Kurumu Ürünleri
Kalecik Açık Ceza İnfaz Kurumu Ürünleri
Kalecik Açık Ceza İnfaz Kurumu Ürünleri
Kalecik Açık Ceza İnfaz Kurumu Ürünleri
Kalecik Açık Ceza İnfaz Kurumu Ürünleri
Kalecik Açık Ceza İnfaz Kurumu Ürünleri
Kalecik Açık Ceza İnfaz Kurumu Ürünleri
Kalecik Açık Ceza İnfaz Kurumu Ürünleri

4144 kez görüntülendi.

Rastgele Haber;Sayfa Etiketleri : Kalecik haber, Kalecik Kaymakamlığı , Kalecik Belediyesi, Kalecik Karası Üzüm Şarabı, kalecik tarihi yerler, develioğlu köprüsü, kalecik kalesi, kalecik ayvası, kalecik üzümü, kalecik karası, karahan konağı, kalecik hamamı, kalecik şehsuvar cami, kalecik tabakhane camii, kalecik kızılırmak, incirlik parkı, kalecik kültürü, ekonomisi, yerel insanları, kalecik ekmeği, kalecik kasnak böreği, kalecik cevizli çöreği, belediye başkanı nevzat şahin, kalecik un, kalecik yem ,kalecik devlet hastanei, kalecik müftülüğü,kalecik sydv vakfı, kalecik milli eğitim müdürlüğü, Kalecik Haber, Cep Haber , Mobil Haber, Olay Var, Sitenek Ekle Kodu Html Kodu, Kalecik Adına Aradığın Herşey Burada

Kalecik Haberi Begenmeyi Unutmayın?


2014 / Kalecik Haber
Kalecik'e Dair Her Şey / KALECİK HABER
| Ana Sayfa | Foto Galeri | Hakkımızda | Matbu Formlar | Kalecik | İlanlar |Köşe Yazı | İletişim |
Sitemizde şu an 2 online ziyaretçi bulunmaktadır. Sitemiz bugün 363, toplamda ise 123999 kişi tarafıdan ziyaret edilmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.