Kalecik Haber Logo

Kalecik Haber Arşivi

Haber Ana Resim

KALECİK´TE OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ BAŞLIYOR!

Yayın Tarihi : 23/02/2018 - 07:38

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan´ın himayelerinde, Okuryazarlık Seferberliği başlatılmıştır.   Kalecik´te okuryazarlık seferberliği başlıyor! Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Emine ERDOĞAN´ın himayelerinde yürütülen Okuryazarlık Seferberliği kapsamında ilçemizde de Okuryazarlık seferberliği başlatılmıştır. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Okuryazarlık Seferberliği´ne ilişkin usül ve esasların yer aldığı genelgeyi 81 ile gönderdi. Genelgeye göre okuryazarlık seferberliği çalışmalarının ilk dönemi 5 Şubat- 15 Mayıs 2018 tarihleri arasını kapsamaktadır. Bu kapsamda 5-19 Şubat 2018 tarihleri arasında halk eğitim merkezlerince il ve ilçelerdeki okuma yazma bilmeyenlerin tespiti için gerekli alan taramalarının yapılması gerekmektedir. Sözü edilen genelge doğrultusunda ilçemiz kapsamında bulunan tüm okul ve kurum müdürlükleri, muhtarlıklar; Kalecik Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından bilgilendirilmiştir. Açılması ön görülen kurslar 5 Mart 2018 tarihinde başlayacak ve en geç 11 Mayıs 2018 tarihinde tamamlanacaktır. Bu kapsamda İlçe Yürütme Kurulu Kalecik Kaymakamı Dr. Abdullah Abid Öztoprak başkanlığında oluşturulmuş ve sözü edilen genelge kapsamında 19.02.2018 Pazartesi günü bir  toplantı gerçekleştirilmiştir.  Bu kapsamda okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımız en yakın İlkokul Müdürlüğüne veya Halk Eğitim Merkezi´ne müracaat ederek açılacak okuma yazma kurslarına katılabilir.  

Kalecik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Web Sayfasından Alıntıdır. 


Kalecik´te Okuryazarlık Seferberliği Başlıyor!
Kalecik´te Okuryazarlık Seferberliği Başlıyor!

1195 kez görüntülendi.

Rastgele Haber;Sayfa Etiketleri : Kalecik haber, Kalecik Kaymakamlığı , Kalecik Belediyesi, Kalecik Karası Üzüm Şarabı, kalecik tarihi yerler, develioğlu köprüsü, kalecik kalesi, kalecik ayvası, kalecik üzümü, kalecik karası, karahan konağı, kalecik hamamı, kalecik şehsuvar cami, kalecik tabakhane camii, kalecik kızılırmak, incirlik parkı, kalecik kültürü, ekonomisi, yerel insanları, kalecik ekmeği, kalecik kasnak böreği, kalecik cevizli çöreği, belediye başkanı nevzat şahin, kalecik un, kalecik yem ,kalecik devlet hastanei, kalecik müftülüğü,kalecik sydv vakfı, kalecik milli eğitim müdürlüğü, Kalecik Haber, Cep Haber , Mobil Haber, Olay Var, Sitenek Ekle Kodu Html Kodu, Kalecik Adına Aradığın Herşey Burada

Kalecik Haberi Begenmeyi Unutmayın?


2014 / Kalecik Haber
Kalecik'e Dair Her Şey / KALECİK HABER
| Ana Sayfa | Foto Galeri | Hakkımızda | Matbu Formlar | Kalecik | İlanlar |Köşe Yazı | İletişim |
Sitemizde şu an 3 online ziyaretçi bulunmaktadır. Sitemiz bugün 362, toplamda ise 123998 kişi tarafıdan ziyaret edilmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.