Kalecik Haber Logo

Kalecik Haber Arşivi

Haber Ana Resim

KALECİK'TE YETİŞTİRİLEN ÜRÜNLERDEN ELMA

Yayın Tarihi : 21/09/2021 - 21:41

Kalecikli Ziraat Mühendisi Selim TÜYSÜZ tarafından yetiştirilen elmalardan görüntüler. Elma Türkiye'de yaygın olarak tüketilen, antioksidan, lif ve flavanoid içeriği bulunan, sağlık açısından zengin bir besin maddesi olarak karşımıza çıkar. 7 bin 500'den fazla türü olan elmanın en çok bilinen çeşidi ise kırmızı ve yeşil elmadır. Yeşil elma ekşi, kırmızı elma ise tatlıdır. Kalorisi düşük olan bu meyve diyet ve zayıflama dönemlerinde ara öğün olarak tercih edilir. Bunun yanı sıra tatlıların da vazgeçilmez ara malzemelerinden biri olarak kullanılır. Vücuda da direnç katan özelliklere sahip olan elma hakkındaki tüm detayları yazımızda sizler için bir araya getirdik. ELMANIN FAYDALARI Elma kansere karşı koruyuculuk sağlar. Yapılan kanser araştırmalarında kanser hücrelerinin gelişmesini engellediği ve bu oranın yüzde 23'e kadar çıktığı görülmüştür. Pektin içeren elma yüksek bir lif oranına sahiptir. Bu lif sayesinde metabolizma sistemi daha iyi çalışır ve bağırsaktaki faydalı bakterileri harekete geçirir. Elma tüketiminin diş temizliğine de iyi geldiği bilinmektedir. Hafızayı güçlendirir. Lifli yapısı ile parkinsona karşı koruyucu bir görev gördüğü araştırmalarda belirtilmiştir. Demir içerdiğinden dolayı anemiyi engeller. Kalp dostudur. Kalp damarlarında meydana gelebilecek tıkanıklıkların olmasını engeller. Bağışıklığın güçlenmesini sağlar. Kolesterolü dengeler A vitamini sayesinde göz sağlığına iyi gelir. Lif oranıyla tokluk hissi verir. Gün içinde açlığı bastırarak kilo vermenize yardımcı olur. Cildi gençleştirir. Kırışıklık ve lekeleri önler. ELMA NEYE İYİ GELİR? Elma içeriğindeki lif oranı ile kilo verme konusunda destek sağlar. Kalp ve göz sağlığına iyi gelir. Bağışıklığı düzenleyerek sindirim sistemini düzenler. Aynı zamanda Parkinson, alzeihmer gibi beyin fonksiyonlarından kaynaklanan hastalıklara da fayda sağlar. Elma mideye iyi gelir mi? sorusu da kişilerin merak ettiği konulardan biridir. Lif oranı yüksek bir meyve olan meyve mide sağlığına da iyi gelir.


Kalecik'te Yetiştirilen Ürünlerden Elma
Kalecik'te Yetiştirilen Ürünlerden Elma
Kalecik'te Yetiştirilen Ürünlerden Elma
Kalecik'te Yetiştirilen Ürünlerden Elma
Kalecik'te Yetiştirilen Ürünlerden Elma
Kalecik'te Yetiştirilen Ürünlerden Elma
Kalecik'te Yetiştirilen Ürünlerden Elma
Kalecik'te Yetiştirilen Ürünlerden Elma

584 kez görüntülendi.

Rastgele Haber;Sayfa Etiketleri : Kalecik haber, Kalecik Kaymakamlığı , Kalecik Belediyesi, Kalecik Karası Üzüm Şarabı, kalecik tarihi yerler, develioğlu köprüsü, kalecik kalesi, kalecik ayvası, kalecik üzümü, kalecik karası, karahan konağı, kalecik hamamı, kalecik şehsuvar cami, kalecik tabakhane camii, kalecik kızılırmak, incirlik parkı, kalecik kültürü, ekonomisi, yerel insanları, kalecik ekmeği, kalecik kasnak böreği, kalecik cevizli çöreği, belediye başkanı nevzat şahin, kalecik un, kalecik yem ,kalecik devlet hastanei, kalecik müftülüğü,kalecik sydv vakfı, kalecik milli eğitim müdürlüğü, Kalecik Haber, Cep Haber , Mobil Haber, Olay Var, Sitenek Ekle Kodu Html Kodu, Kalecik Adına Aradığın Herşey Burada

Kalecik Haberi Begenmeyi Unutmayın?


2014 / Kalecik Haber
Kalecik'e Dair Her Şey / KALECİK HABER
| Ana Sayfa | Foto Galeri | Hakkımızda | Matbu Formlar | Kalecik | İlanlar |Köşe Yazı | İletişim |
Sitemizde şu an 2 online ziyaretçi bulunmaktadır. Sitemiz bugün 367, toplamda ise 124003 kişi tarafıdan ziyaret edilmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.