Kalecik Haber Logo

Kalecik Haber Arşivi

Haber Ana Resim

“LEADER EĞİTİM PROJESİ” SÖZLEŞMESİ TÜRKİYE KALKINMA VAKFIN’NDA İMZALANDI

Yayın Tarihi : 24/04/2018 - 13:04

Ortakların konsorsiyumu adına Sırbistan Kırsal Kalkınma Ağı: Türkiye Kalkınma Vakfı, Türkiye; Karadağ Kırsal Kalkınma Ağı; Makedonya Kırsal Kalkınma Ağı; Bosna Hersek Kırsal Kalkınma Ağı; Demokrasi ve Aracılık Enstitüsü, Arnavutluk; Kosova Kırsal Kalkınma Ağı; Hırvatistan Kırsal Kalkınma Ağı ve Letonya Kırsal Forumu, Letonya’dan oluşan Batı Balkan Ülkeleri’nde sürdürülebilir kırsal kalkınma için Kapasite Geliştirme ve Savunuculuk Hibe Programı’na, başvuran kuruluş olarak Kalecik Kalkınma ve Eğitim Vakfı (KALEVAK), ortak kuruluş olarak Karahöyük Köyü Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği tarafından sunulan “Ankara İli Kalecik LEADER Yaklaşımı Eğitiminin Alınması” projesi kabul edildi. İlçemizde uygulanacak bu projenin sözleşmesi, KALEVAK adına Vakıf Başkanı Seyit Ahmet Ateş ve AB, ALTER programında ülkemizi temsil eden Türkiye Kalkınma Vakfı adına Vakıf Başkan Yardımcısı İbrahim Tuğrul tarafından 18 Nisan 2018 tarihinde Kahramankazan/Ankara’da imzalanmıştır. KALEVAK adına proje yürütücülüğünü, Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri Halit Özen ve Mustafa Tepe; proje koordinatörlüğünü LEADER (Yerel Kalkınma) Uzmanı Orhan Polat yapacaktır. AB, ALTER Hibe programı Türkiye’de İzmir- Seferhisar, Ankara-Kalecik ve Amasya-Taşova’da olmak üzere üç proje uygulanacaktır.Bu proje ile Türkiye’de ilk kez Sivil Toplum Kuruluşları tarafından yerelde “LEADER Yaklaşımı” eğitimi verilecektir. Bu proje ile ilçemizin hem Türkiye’de hem de AB ülkelerinde tanıtımı yapılacaktır. Söz konusu program, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, 4 yıl süreli “ALTER - Active LocalTerritoriesforEconomicdevelopment of RuralAreas” projesinin bir parçası olarak uygulanmaktadır. AB ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen IPARD Programı kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yönetim Otoritesi tarafından “LEADER Yaklaşımı” programı yürütülmektedir. Yönetim Otoritesi tarafından; Amasya, Ankara, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Kastamonu, Manisa, Ordu, Samsun ve Şanlıurfa olmak üzere 12 IPARD ilinde uygulanmaktadır. Bu illerde LEADER eğitimleri verilerek program kapsamında 25 Yerel Eylem Grubu (YEG) Derneği kurulmuştur. Ankara’da Nallıhan, Ayaş, Çamlıdere-Güdül olmak üzere üç YEG Derneği kurulmuştur. 30 yılı aşkın süredir Avrupa Birliği ülkelerinde uygulanan LEADER yaklaşımı, sorunların masa başında tespit ve çözümünden ziyade yerel aktörlerin kalkınma sürecine dâhil olmasını sağlayarak oluşturulan Yerel Kalkınma Stratejilerinin desteklemesi ile kırsal alanın sorunlarının çözümüne katkıda bulunacaktır.


“leader Eğitim Projesi” Sözleşmesi Türkiye Kalkınma Vakfın’nda İmzalandı

1489 kez görüntülendi.

Rastgele Haber;Sayfa Etiketleri : Kalecik haber, Kalecik Kaymakamlığı , Kalecik Belediyesi, Kalecik Karası Üzüm Şarabı, kalecik tarihi yerler, develioğlu köprüsü, kalecik kalesi, kalecik ayvası, kalecik üzümü, kalecik karası, karahan konağı, kalecik hamamı, kalecik şehsuvar cami, kalecik tabakhane camii, kalecik kızılırmak, incirlik parkı, kalecik kültürü, ekonomisi, yerel insanları, kalecik ekmeği, kalecik kasnak böreği, kalecik cevizli çöreği, belediye başkanı nevzat şahin, kalecik un, kalecik yem ,kalecik devlet hastanei, kalecik müftülüğü,kalecik sydv vakfı, kalecik milli eğitim müdürlüğü, Kalecik Haber, Cep Haber , Mobil Haber, Olay Var, Sitenek Ekle Kodu Html Kodu, Kalecik Adına Aradığın Herşey Burada

Kalecik Haberi Begenmeyi Unutmayın?


2014 / Kalecik Haber
Kalecik'e Dair Her Şey / KALECİK HABER
| Ana Sayfa | Foto Galeri | Hakkımızda | Matbu Formlar | Kalecik | İlanlar |Köşe Yazı | İletişim |
Sitemizde şu an 2 online ziyaretçi bulunmaktadır. Sitemiz bugün 9, toplamda ise 123274 kişi tarafıdan ziyaret edilmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.