Kalecik Haber Logo

Kalecik Haber Arşivi

Haber Ana Resim

MEHMET DOĞAN'LA SÖYLEŞİ

Yayın Tarihi : 07/03/2015 - 17:34

Mehmet Akif hayranı, fikir adamı, yazar Sayın D. Mehmet DOĞAN memleketi olan Kalecik´te öğrencilerle buluştu. Kitaplarını okuyan genç öğrencilere hitap eden Mehmet DOĞAN, Mehmet Akif ekseninde Milli Mücadeleden Türkiye´de okuma eksikliğine kadar birçok alanda fikirlerini ve izlenimlerini anlattı.

1972 yılında SBF Basın ve Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun olan Türk Tarih Kurumu Yeni Türkiye Araştırma Merkezi’nde (1972-1974), Dergâh Yayınları’nda (1975-1977), TRT Kurumu’nda (1977-1978) çalışan, Türkiye Yazarlar Birliği’nin kuruluş çalışmalarını yürüten ve Birlik Yayınları’nı kuran, Kültür Bakanlığı Sinema Dairesi’nde sözleşmeli film yapımcılığı, Film Denetleme Kurulu üyeliği, TBMM tarafından Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyeliği gibi görevleri üstlenen, çeştili dergi ve gazetelerde yazılar yazan, üniversite hocalığı yapan ve kurucularından olduğu Türkiye Yazarlar Birliği Vakfı başkanlığını yürüten bir isim D. Mehmet DOĞAN. Mehmet Akif hayranlığı ve O´nunla ilgili araştırma ve kitapları ile öne çıkmış bir aydın. Büyük Türkçe Sözlük Batılılaşma İhaneti, Dil Kültür Yabancılaşma, Türkistan Türkiye Gergefinde İran, Darbeler Müdahaleler ve Siyasi Sistem, Camideki Şair: Mehmet Akif, Halka Karşı Demokrasi, Tarih ve Toplum, Bir Lügat Bulamadım, Devlet Sözlük Yazar mı?, Bir Savaş Sonrası İdeolojisi Kemalizm ve daha birçok kitabın yazarı.

Bir Kalecikli olarak memleketinin öğrencilerinin ufuklarını genişletmek üzere, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın DURALİ SOMUNCU´nun daveti üzerine Kalecik Anadolu Lisesi ve Şehit Mehmet Yıldırım METEM Konferans Salonu´nda Mehmet Akif üzerine söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşi sonrası öğrencilerimizin sorularını da yanıtlayan Sayın D. Mehmet DOĞAN, "yazar nasıl olunur?" sorusuna "çok kitap okumak gerekir" şeklinde cevap vererek Türkiye´de kitap okuma sevgisi olanların binde 3 dolaylarında olmasından yakındı. Özellikle kullanılan kelime sayısının insanın gelişimindeki önemine değinen Mehmet DOĞAN, daha çok kelime öğrenmenin sadece edebiyat açısından değil zihnin toptan gelişimine katkıda bulanarak matematikte bile insanın gelişimine katkı sağlayacağına değindi.

Söyleşi sonunda öğrencilerimiz kitaplarını imzalatıp hatıra fotoğrafları çektirdiler. Öğrencilerimize katkı sağlayan değerli söyleşilerinden dolayı Sayın D. Mehmet DOĞAN´a teşekkür ederiz.

http://kalecik.meb.gov.tr/www/d-mehmet-dogan-hemserileri-ile-soylesti/icerik/408


Mehmet Doğan'la Söyleşi
Mehmet Doğan'la Söyleşi
Mehmet Doğan'la Söyleşi
Mehmet Doğan'la Söyleşi
Mehmet Doğan'la Söyleşi

1638 kez görüntülendi.

Rastgele Haber;Sayfa Etiketleri : Kalecik haber, Kalecik Kaymakamlığı , Kalecik Belediyesi, Kalecik Karası Üzüm Şarabı, kalecik tarihi yerler, develioğlu köprüsü, kalecik kalesi, kalecik ayvası, kalecik üzümü, kalecik karası, karahan konağı, kalecik hamamı, kalecik şehsuvar cami, kalecik tabakhane camii, kalecik kızılırmak, incirlik parkı, kalecik kültürü, ekonomisi, yerel insanları, kalecik ekmeği, kalecik kasnak böreği, kalecik cevizli çöreği, belediye başkanı nevzat şahin, kalecik un, kalecik yem ,kalecik devlet hastanei, kalecik müftülüğü,kalecik sydv vakfı, kalecik milli eğitim müdürlüğü, Kalecik Haber, Cep Haber , Mobil Haber, Olay Var, Sitenek Ekle Kodu Html Kodu, Kalecik Adına Aradığın Herşey Burada

Kalecik Haberi Begenmeyi Unutmayın?


2014 / Kalecik Haber
Kalecik'e Dair Her Şey / KALECİK HABER
| Ana Sayfa | Foto Galeri | Hakkımızda | Matbu Formlar | Kalecik | İlanlar |Köşe Yazı | İletişim |
Sitemizde şu an 3 online ziyaretçi bulunmaktadır. Sitemiz bugün 32, toplamda ise 123276 kişi tarafıdan ziyaret edilmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.