Kalecik Haber Logo

Kalecik Haber Arşivi

Haber Ana Resim

ÖYKÜLERİYLE TÜRKÜLERİMİZ YARIŞMASI

Yayın Tarihi : 11/04/2016 - 21:27

İlçemiz ortaöğretim, ortaokul ve ilkokul öğrencileri arasında 3 ayrı kategoride Türkü yarışmaları düzenlendi. Birbirinden güzel türküleriyle yarışan öğrencilerimize klarnet ve bağlamaları ile müzik öğretmenlerimiz Ömer ŞENTÜRK ve Bilal DEMİR eşlik etti.

3 ayrı kategoride düzenlenen yarışmalar 5 - 6 Nisan 2016 tarihlerinde Şehit Mehmet Yıldırım METEM Konferans Salonu´nda gerçekleştirildi. Yarışmalara izleyici olarak katılan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Durali SOMUNCU´nun türkülerin hayatımız ve kültürümüz üzerindeki etkisi ve önemi hakkındaki konuşmasının ardından öğrencilerimiz, kaynağını Anadolu insanının yoğun olarak yaşadığı duygulardan alan, vatanımızın dört bucağından dilden dile aktarılarak günümüze ulaşan türkülerle dinleyicileri o kaynaklara götürdü.

Her okuldan üçer öğrenci gruplarının katıldığı yarışmalar sonunda 3 kategoride dereceye giren okullarımız şu şekilde belirlendi:

İlkokullar;

Ahiler İlkokulu;

Dumlupınar İlkokulu;

Çandır İlkokulu;

Ortaokullar;

Cumhuriyet Ortaokulu;

Dumlupınar Ortaokulu;

Çandır Ortaokulu;

Ortaöğretim kurumları;

Mehmet Doğna Fen Lisesi;

Şehit Mehmet Yıldırım METEM;

Kalecik Anadolu Lisesi;

Tören sonunda tüm katılımcı öğrencilere Katılım Belgesi takdim edilerek hatıra fotoğrafı çekildi.

Kalecik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün WEb Sayfasından Alıntıdır.


Öyküleriyle Türkülerimiz Yarışması
Öyküleriyle Türkülerimiz Yarışması
Öyküleriyle Türkülerimiz Yarışması
Öyküleriyle Türkülerimiz Yarışması

1419 kez görüntülendi.

Rastgele Haber;Sayfa Etiketleri : Kalecik haber, Kalecik Kaymakamlığı , Kalecik Belediyesi, Kalecik Karası Üzüm Şarabı, kalecik tarihi yerler, develioğlu köprüsü, kalecik kalesi, kalecik ayvası, kalecik üzümü, kalecik karası, karahan konağı, kalecik hamamı, kalecik şehsuvar cami, kalecik tabakhane camii, kalecik kızılırmak, incirlik parkı, kalecik kültürü, ekonomisi, yerel insanları, kalecik ekmeği, kalecik kasnak böreği, kalecik cevizli çöreği, belediye başkanı nevzat şahin, kalecik un, kalecik yem ,kalecik devlet hastanei, kalecik müftülüğü,kalecik sydv vakfı, kalecik milli eğitim müdürlüğü, Kalecik Haber, Cep Haber , Mobil Haber, Olay Var, Sitenek Ekle Kodu Html Kodu, Kalecik Adına Aradığın Herşey Burada

Kalecik Haberi Begenmeyi Unutmayın?


2014 / Kalecik Haber
Kalecik'e Dair Her Şey / KALECİK HABER
| Ana Sayfa | Foto Galeri | Hakkımızda | Matbu Formlar | Kalecik | İlanlar |Köşe Yazı | İletişim |
Sitemizde şu an 3 online ziyaretçi bulunmaktadır. Sitemiz bugün 3, toplamda ise 124003 kişi tarafıdan ziyaret edilmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.