Kalecik Haber Logo

Kalecik Haber Arşivi

Haber Ana Resim

YILIN İLK KARI YAĞDI

Yayın Tarihi : 05/02/2015 - 15:26

Kalecik´te yılın ilk karı yağdı, tüm ilçe bir kaç saat içinde beyazlara büründü. Kar yağışının yoğunluğu nedeniyle ilçemiz genelinde eğitim-öğretime bir gün süreyle ara verildi. Kar nedeniyle kapanan yollarda yol açma çalışmaları da başladı.

Uzun süredir yağması beklenen kar nihayet ilçemize düştü. Yer altı sularının en çok kar ile beslendiği bilinmektedir. Yağmur yağışı fazla bile olsa, hızlı yağan yağmur toprak altına su geçişine fırsat vermeden, biriken suyun kayıp gitmesine sebep olmakta ve doğal yollarla depo edilen su miktarı az olmaktadır. Bu nedenle yıl içinde yetersiz kar yağışı yaz aylarında kuraklığa sebep olabilmektedir.

Kar yağışının bu faydalarının yanı sıra yolların kapanması ile ulaşım güçleşmektedir. Bu sorun nedeniyle İlçe Kaymakamlığı tarafından okullarımızda bir gün süreyle eğitim-öğretime ara verilmesi kararlaştırıldı. Öğrencilerimize bu sürede iyi bir kar tatili yapmalarını, anne-babalara çocuklarıyla birlikte evlerinden uzak olmayan ve tehlikesiz bölgelerde karın tadını çıkartmalarını tavsiye ediyoruz. Yağan karın bereket getirmesini, facialara sebep olmamasını diliyoruz. Kalecik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Web Sayfasından alıntıdır.


Yılın İlk Karı Yağdı
Yılın İlk Karı Yağdı

1517 kez görüntülendi.

Rastgele Haber;Sayfa Etiketleri : Kalecik haber, Kalecik Kaymakamlığı , Kalecik Belediyesi, Kalecik Karası Üzüm Şarabı, kalecik tarihi yerler, develioğlu köprüsü, kalecik kalesi, kalecik ayvası, kalecik üzümü, kalecik karası, karahan konağı, kalecik hamamı, kalecik şehsuvar cami, kalecik tabakhane camii, kalecik kızılırmak, incirlik parkı, kalecik kültürü, ekonomisi, yerel insanları, kalecik ekmeği, kalecik kasnak böreği, kalecik cevizli çöreği, belediye başkanı nevzat şahin, kalecik un, kalecik yem ,kalecik devlet hastanei, kalecik müftülüğü,kalecik sydv vakfı, kalecik milli eğitim müdürlüğü, Kalecik Haber, Cep Haber , Mobil Haber, Olay Var, Sitenek Ekle Kodu Html Kodu, Kalecik Adına Aradığın Herşey Burada

Kalecik Haberi Begenmeyi Unutmayın?


2014 / Kalecik Haber
Kalecik'e Dair Her Şey / KALECİK HABER
| Ana Sayfa | Foto Galeri | Hakkımızda | Matbu Formlar | Kalecik | İlanlar |Köşe Yazı | İletişim |
Sitemizde şu an 2 online ziyaretçi bulunmaktadır. Sitemiz bugün 336, toplamda ise 123381 kişi tarafıdan ziyaret edilmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.